تبلیغات

ارتشی به رنگ خونم ...! لیورپول - Liverpool - آشنایی با 10 ورزشگاه میزبان جام جهانی 2010 افریقای جنوبی(قسمت 2)
آشنایی با 10 ورزشگاه میزبان جام جهانی 2010 افریقای جنوبی(قسمت 2)
برای اشنایی با 10 ورزشگاه جام جهانی به ادامه مطلب بروید.

6.استادیوم پیتر موکابا

استادیوم پیتر موکابا

شهر : پولوکوان

پوشش: چمن

ظرفیت: 46 هزار نفر

این ورزشگاه که در شهر پولوکوان قرار گرفته ، پیش از این پیترزبورگ نامیده می شد.این ورزشگاه، ورزشگاه تازه سازی است که جانشین ورزشگاه قدیمی پیترموکابا گردیده است. ورزشگاه قدیمی پیترموکابا در کنار این ورزشگاه قرار داشت و پس از انجام بازسازی های ابتدایی به حال خود رها شد تا برنامه بازسازی جدیدی برای آن طراحی شود.

طراحی استادیوم جدید پیتر موکابا، بر پایه درخت سمبلیک بائوباب که درختی استوایی است بنا شده .

هواداران فوتبال در این شهر آفریقای جنوبی بی صبرانه منتظر آغاز این رقابتها هستند. پولوکوان کوچکترین شهری است که میزبانی رقابتهای جام جهانی را در اختیار دارد ولی استادیوم خوب و مجهز این شهر گویای آن است که این شهر می تواند میزبان خوبی برای این رقابتها باشد.

چهار دیدار ازدیدارهای مرحله گروهی رقابتهای جام جهانی 2010 در این ورزشگاه برگزار می شود و پس از پایان این رقابتها، این ورزشگاه به تیمهای باشگاهی این شهر اختصاص خواهد یافت و همچنین دیدارهای راگبی که در آفریقای جنوبی،ورزشی پرطرفدار محسوب می شود نیز در آن برگزار خواهد شد.

طراحی این ورزشگاه به نحوی است که تماشاگران خود را نزدیک به زمین چمن احساس می کنند .

اطلاعات :

- جایگاه وی .آی. پی این ورزشگاه جدید، 500 صندلی را در بر می گیرد و درب ورودی بخش وی.آی.پی دربی مجزاست.بخش وی.آی.پی. لابی ای 800 متر مربعی دارد.

- 1675 صندلی برای نمایندگان مطبوعات درنظر گرفته شده است.

- پارکینگ بزرگ و خوبی برای اتوبوسهای تیمها و مسئولان حاضر در ورزشگاه ساخته شده است.

- دست کم 1126 کارگر در ساخت این ورزشگاه مشغول به فعالیت بوده اند.

- ساختار ورزشگاه به نحوی است که 40.000 هوادار، 5.000 وی.آی.پی و 1000 نفر دیگر را در خود جای می دهد.

- مراکز راهنمای مسافران در نزدیک ورزشگاه و در فرودگاه در نظر گرفته شده.

- دیدیه دروگبا،ستاره تیم ملی ساحل عاج اولین بازی ملی اش برای تیم ملی کشورش را درورزشگاه قدیمی پیترموکابا برگزار کرده بود. این دیدار در سال 2002 و دررقابتهای جام ملتهای آفریقا برگزار شد که در آن آفریقای جنوبی با نتیجه 1-2 از سد ساحل عاج عبور کرد.

این شهر در 200 کیلومتری شمال ژوهانسبورگ قرار دارد و این ورزشگاه در بخش جنوبی شهر پولوکوان واقع شده است. استفاده از اتوبوس، سریعترین راه دسترسی به این ورزشگاه است و همچنین استفاده از پارکینگهای پارک اند راید به تماشاچیانی که قصد حضور در استادیوم دارند توصیه می شود. استادیوم راگبی کوچکی در چندصد متری این ورزشگاه وجود دارد که می تواند پارکینگ خوبی برای تماشاگران باشد.

فرودگاه بین المللی شهر پولوکوان نیز به خاطر میزبانی رقابتهای جام جهانی بازسازی شده است.

نکات مثبت و منفی:

- طراحی این ورزشگاه به نحوی است که تماشاچیان حاضر در ورزشگاه می توانند از آسمان شهر پولوکوان بهره ببرند و به علاوه به لطف طراحی مناسب، هواداران خود را نزدیک به زمین مسابقه حس می کنند.

- پولوکوان شهری در نزدیکی مرز آفریقای جنوبی با کشورهایی از جمله بوتسوانا، مالاوی،زامبیا،زیمباوه و موزامبیک است و بدین ترتیب هواداران فوتبال در این کشورها می توانند به راحتی برای تماشای بازیهای این ورزشگاه، خود را به پولوکوان برسانند.

- نیروهای امنیتی برای حفاظت از سلامت و امنیت هواداران بخوبی آموزش دیده اند. نیروهای کادر پزشکی و اورژانس نیز برای مواقع ضروری دوره های خاصی را گذرانده و در ورزشگاه و اطراف آن مستقر خواهند بود.

- به این دلیل که پولوکوان کوچکترین شهر میزبان رقابتهای جام جهانی 2010 است، امکانات حمل و نقل کمتری برای ورزشگاه، در مقایسه با سایر استادیومها در نظر گرفته شده است.

- به دلیل کوچک بودن این شهر و این ورزشگاه، تنها 4 دیدار در این ورزشگاه برگزار خواهد شد

بازیهای این ورزشگاه:

یونان، آرژانتین، پاراگوئه، نیوزیلند، الجزایر، اسلوونی، فرانسه و مکزیک یکی از دیدارهای مرحله گروهی خود را در این ورزشگاه تازه ساز برگزار خواهند کرد. مصاف فرانسه – مکزیک، جذاب ترین دیدار این ورزشگاه خواهد بود و پس از آن نیز دیدار تیمهای پاراگوئه ، نیوزیلند، یونان- آرژانتین و الجزایر- اسلوونی در ورزشگاه شهر پولوکوان برگزار خواهد شد.


7.استادیوم رویال بافوکنگ

 

استادیوم رویال بافوکنگ

شهر : روستنبورگ

پوشش: چمن

ظرفیت: 42 هزار نفر

قصر ورزشی رویال بافوکنگ مجموعه ورزشی ای برای راگبی، فوتبال و دو و میدانی است که در فوکنگ نزدیک روستنبورگ بنا شده است. این ورزشگاه در حقیقت در سال 1995 و برای جام جهانی راگبی ساخته شد و پس از آن بود که رویال بافوکنگ نیشن نامیده شد؛ نام قوم و قبیله ای که سالها پیش در این منطقه سکونت داشته اند. هر چند که این ورزشگاه در ابتدا ، استادیوم راگبی بود ولی اکنون و بویژه پس از جام جهانی 1885 راگبی، بیشتر برای بازیهای فوتبال به کار می رود.

مردم این منطقه بسیار ثروتمند هستند، چرا که معادن فراوان پلاتین در این منطقه وجود دارد و به همین دلیل هم این استادیوم بخوبی تعمیر و بازسازی شده است. گنجایش این ورزشگاه در زمان آماده سازی آن برای رقابتهای جام کنفدراسیونها و جام جهانی از 38 هزار نفر به 42 هزار نفر افزایش یافته.

جایگاه های قسمت غربی ورزشگاه بازسازی و گسترش داده شده است و سقفی جانبی برای آن در نظر گرفته شده است. تجهیزات جدیدی که به این ورزشگاه اضافه شده، شامل اسکوربورد الکترونیکی، صندلی های جدید و پروژکتورهای جدید است و بدین ترتیب این ورزشگاه آماده میزبانی از رقابتهای جام جهانی 2010 است.

مراحل بازسازی این ورزشگاه در ماه مارس 2009 تکمیل شد و پس از آن و در جریان رقابتهای جام کنفدراسیونها درسال 2009 میزبان 4 دیدار بود.

اطلاعات :

- 4000 صندلی جدید به این ورزشگاه اضافه شده است.

- پروژکتورها و اسکوربوردهای الکترونیکی در بازسازی این ورزشگاه به آن اضافه شده است.

- سقفی که برای ورزشگاه خریداری شده، حدود 45 میلیون دلار هزینه در بر داشته است.

تاریخچه:

این ورزشگاه به نام قبیله بافوکنگ که مدتها پیش در این منطقه زندگی می کردند، نامگذاری شده است. در سال 1999 قبیله بافوکنگ در نبردی قانونی به پیروزی رسید، بدین ترتیب که 20% از سهم پلاتین استخراج شده از معادن این منطقه به آنها که روستنبورگ، سرزمین پدری شان است اختصاص می یابد.

این ورزشگاه، ورزشگاهی بود که تیم ملی آفریقای جنوبی اولین پیروزی اش در رقابتهای جام کنفدراسیونهای سال 2009 را در آن و در مقابل نیوزیلند تجربه کرد.

این ورزشگاه حدود 25 دقیقه با سان سیتی و حدود 30 دقیقه با پیلانسبرگ فاصله دارد.ورزشگاه شهر روستنبورگ، حدود 12 کیلومتر با مرکز این شهر فاصله دارد و به راحتی می توان با اتومبیل یا اتوبوس به شهر رفت و آمد کرد. البته در روز برگزاری بازیها، اتوبوسهای بیشتری نیز در این مسیر تردد خواهند کرد. روستنبورگ در 165 کیلومتری ژوهانسبورگ واقع شده است

فرودگاه بین المللی پیلانسبرگ فاصله زیادی با روستنبورگ و ورزشگاهش ندارد. هر چند که این فرودگاه، یکی از فرودگاه های کوچک آفریقای جنوبی است.

نکات مثبت و منفی:

- از این ورزشگاه به بهترین نحو ممکن مراقبت و نگهداری شده و گاهی وقتها به عنوان نمونه و الگویی از نظر مدیریت نگهداری از تجهیزات از این ورزشگاه نام برده می شود.

- از زمین چمن ورزشگاه نیز مراقبت ویژه ای به عمل می آید و در نتیجه، این ورزشگاه یکی از بهترین زمین چمنها،در مقایسه با کلیه استادیوم های محل برگزاری رقابتهای جام جهانی را دارد.

- دسترسی به این استادیوم، از دسترسی به استادیوم برخی دیگر از شهرهای میزبان، به مراتب راحت تر است.

- یادتان باشد که حتما شال به همراه داشته باشید. چرا که این استادیوم ممکن است در شبهای زمستان بسیار سرد باشد.سقف سرباز این ورزشگاه ممکن است باعث سرماخوردگی تماشاگران شود.

- این ورشگاه، تنها ورزشگاه میزبان رقابتهای جام جهانی 2010 است که پیست دو و میدانی ای در کنار زمین چمن دیده می شود.این بدان مفهوم است که تماشاگران اندکی از زمین چمن دورتر هستند و این را می توان یکی از معایب این ورزشگاه دانست

بازیهای این ورزشگاه:

این ورزشگاه میزبان شش دیدار در رقابتهای جام جهانی خواهد بود که یکی از این دیدارها از مرحله یک هشتم پایانی برگزار می شود. در این استادیوم مجهز، دانمارک و ژاپن مقابل هم قرار می گیرند، مکزیک و اروگوئه به مصاف هم می روند، غنا مقابل استرالیا قرار خواهد گرفت. دیدار نیوزیلند و اسلواکی و همچنین دیدار انگلیس و آمریکا که در ورزشگاه شهر روستنبورگ برگزار می شود را نباید فراموش کرد.


8.استادیوم موسز مابیدا - دوربان

 

استادیوم موسز مابیدا - دوربان

شهر: دوربان

پوشش: چمن

ظرفیت: 70 هزار نفر

ورزشگاه جدید موسز مابیدا در شهر دوربان طراحی جالب و منحصر به فردی دارد و استادیومی تراز اول برای میزبانی رقابتهای جام جهانی 2010 است. این ورزشگاه با آخرین کدهای بین المللی ورزشی ساخته شده است و گنجایش 70 هزار تماشاگر در طول رقابتهای جام جهانی را داراست و پس از آن ظرفیت این ورزشگاه به 54 هزار نفر کاهش خواهد یافت. ظرفیت بالای این ورزشگاه، آن را به یکی از ورزشگاه های مناسب برای برگزاری یکی از دیدارهای نیمه نهایی مبدل ساخته است.

این استادیوم طراحی خاص و بی نظیری دارد و دارای طاقی است که طاق پیروزی نامیده می شود.این طاق بزرگ که در وسط استادیوم قرار گرفته، 106 متر ارتفاع دارد و به عنوان یکی از جاذبه های توریستی این شهر خواهد بود؛ چرا که با بهره گیری از تکنولوژی بالای کابلی می تواند بازدید کنندگان را به بالاترین ارتفاع ممکن این طاق برد و توریستها بدین ترتیب خواهند توانست تا چشم انداز زیبای شهر را از بالا مشاهده کنند.

بدین ترتیب این ورزشگاه به مراتب بیشتر از یک استادیوم فوتبال خواهد بود و علاوه بر این جاذبه توریستی، یک مجموعه کامل ورزشی را در خود گنجانده است. این استادیوم مرکزی فرهنگی، ورزشی خواهد بود که قابلیت میزبانی رویدادهای مختلف را نیز خواهد داشت و همچنین جاذبه توریستی آن را نیز نباید نادیده گرفت؛ چرا که طراحی بی نظیر و تماشای شهر از بالای طاق پیروزی، قطعا توریستهای زیادی را به خود جذب خواهد کرد.

اطلاعات :

- استادیوم با بیشترین امکانات و با رعایت جدیدترین نکات علمی ساخته شده است.

- این ورزشگاه رسما در نوامبر سال 2009 افتتاح شد.

- سقف این ورزشگاه از جنس ورقه های فایبرگلاس است.

- وسعت سقف این ورزشگاه به طور کلی 46.000 متر مربع است.

- این سقف با کابلهای استیل 95 میلی متری به طاق متصل شده است.

تاریخچه:

این ورزشگاه نام یکی از قهرمانان پرتلاش را یدک می کشد. موسز مابیدا، در نزدیکی ورزشگاهی به نام کینگز پارک ساخته شد که این ورزشگاه در اواخر سال 2006 خراب شد تا مجموعه جدیدی ساخته شود.

نکات مثبت و منفی:

- هر یک از صندلی ها جادار و بزرگ است و دسترسی به 50% از صندلی ها از درب ورودی اصلی ورزشگاه در طبقه اول مقدور است.

- گنجایش 70 هزار نفره این ورزشگاه بدان معناست که این استادیوم یکی از بزرگترین استادیوم های برگزاری دیدارهای جام جهانی است و تنها ورزشگاه ساکر سیتی ژوهانسبورگ قابلیت پذیرش تماشاگرانی بیشتر از ورزشگاه موسز مابیدا را دارد.

- با توجه به امکانات این ورزشگاه، موسز مابیدا، نه تنها به خاطر طاق پیروزی اش مبدل به جاذبه ای توریستی شده، بلکه امکانات ورزشی، بازرگانی، فرهنگی و تفریحی را در طول هفت روز هفته برای توریستها فراهم می آورد.

- طراحی این ورزشگاه به نحوی است که می توان این ورزشگاه را زیباترین ورزشگاه نوساز آفریقای جنوبی دانست.

- آب و هوای دوربان در جریان برگزاری رقابتهای جام جهانی بسیار خوب خواهد بود.

- با توجه به گنجایش بالای این ورزشگاه وحضور 70 هزار تماشاگر در آن، خروج تماشاچیان، پس از پایان دیدارها از استادیوم اندکی زمان بر خواهد بود.

بازیهای این ورزشگاه:

استادیوم موسز مابیدا افتخار میزبانی 5 دیدار مرحله گروهی رقابتهای جام جهانی و یک دیدار مرحله یک هشتم و یک دیدار نیمه نهایی را خواهد داشت. بازیهای گروهی ای که در این ورزشگاه برگزار می شوند، عبارتند از آلمان – استرالیا، اسپانیا – سوئیس، هلند- ژاپن، نیجریه – کره جنوبی و آخرین بازی هم مصاف حساس پرتغال و برزیل خواهد بود.


9.استادیوم مومبلا - نلزپرویت

 

استادیوم مومبلا - نلزپرویت

شهر : نلزپرویت

پوشش: چمن

ظرفیت: 43.500 هزار نفر

ورزشگاه مومبلا افتخار نلزپرویت ، مرکز یکی از ایالتهای آفریقای جنوبی است. نام این ورزشگاه در زبان محلی به معنای "تجمع افراد زیادی در یک منطقه کوچک" است و قطعا در جریان رقابتهای جام جهانی، تماشاگران زیادی را جذب این شهر می نماید، چرا که 4 دیدار از رقابتهای جام جهانی در این استادیوم برگزار می شود.

این ورزشگاه مستطیلی شکل در هفت کیلومتری شهر نلزپروئیت قرار گرفته و در زمان ساخت آن 1300کارگر در آن مشغول کار بودند و در نهایت ورزشگاهی آماده شد که در مناطق اطراف و در منطقه شرق ژوهانسبورگ، در ایتالیا ام پومالانگا و حتی در موزامبیک و ساحل اقیانوس هند، بی نظیر است.

این ورزشگاه 43500 نفره است و یکی از ده استادیوم در نظر گرفته شده برای رقابتهای جام جهانی است. این مجموعه ورزشی شامل پیست دو و میدانی و زمین کریکت نیز است. ساخت این ورزشگاه در فوریه سال 2007 آغاز و تا پایان سال 2009 به اتمام رسید.نکته جالب توجه اینجاست که از آنجا که این استادیوم در نزدیکی پارک ملی کروگر ساخته شده، سازندگان این استادیوم، آن را با ساختاری آفریقایی بنا نهاده اند. سقف 18 لایه ورزشگاه شبیه زرافه است و صندلیهای ورزشگاه نیز به رنگهای سفید و سیاه درآمده اند تا شباهتی به گورخر داشته باشند.

اطلاعات :

- این استادیوم سه طبقه است. طبقه اول آن گنجایش 21 هزار نفر را داراست. طبقه دوم 3.500 نفره است ودر طبقه بالایی نیز 19.000 هوادارا جای خواهند گرفت.

- 1.450 تن پوشش سطح 22.500 متر مربعی سقف ورزشگاه را پوشش داده و این سقف 95% صندلی ها را پوشش می دهد.

- تیمهای میهمان و همچنین هواداران می توانندتجربه سفرهای ماجراجویانه به پارک ملی کروگر را داشته باشند و در این پارک از حیواناتی همچون شیر، یوزپلنگ، کرگدن، بوفالو و فیل آفریقایی بازدید نمایند.

تاریخچه:

این ورزشگاه تاریخچه چندانی ندارد، چرا که برای میزبانی رقابتهای جام جهانی 2010 بنا شده است ولی قطعا ورزشگاهی خواهد بود که مردم این ایالت آفریقای جنوبی به آن افتخار خواهند کرد.

نکات مثبت و منفی:

- ساختار کاسه ای شکل ورزشگاه باعث می شود که هر صندلی تا حد زیادی به زمین نزدیک باشد.

- مدل زرافه ای که استادیوم را در بر می گیرد بسیار خلاقانه است و البته مدل رنگ آمیزی صندلی ها به سان گورخر نیز واقعا استثنایی است. همین نکات ورزشگاه مومبلا را جذاب و دیدنی کرده است.

- این ورزشگاه در یکی از فقیرترین ایالتهای آفریقای جنوبی بنا شده و برای ساخت آن از کارگرها و مصالح بومی استفاده شده است تا به اقتصاد منطقه کمک شود.

- طراحی این استادیوم به نحوی است که از تابش آفتاب شدید و شرایط گرم در داخل آن اجتناب به عمل می آورد.

- در ابتدا زمین این مسابقه مشکلاتی داشت ولی اکنون اوضاع زمین چمن بهبود یافته و آماده میزبانی در این رقابتهاست.

بازیهای این ورزشگاه:

چهار بازی مرحله گروهی این رقابتها در زمین چمن مومبلا برگزار می شود. هندوراس در این ورزشگاه به مصاف شیلی می رود. ایتالیا و نیوزیلند با هم روبرو می شوند و دو بازی دیگر شهر نلزپرویت نیز مصاف تیمهای استرالیا - صربستان و کره شمالی - ساحل عاج خواهدبود.


 

10.استادیوم ساحلی نلسون

 

استادیوم ساحلی نلسون

شهر : بندر الیزابت

پوشش: چمن

ظرفیت: 48.000 هزار نفر

ورزشگاه ساحلی نلسون ماندلا ، در بندر الیزابت در ساحل جنوب شرقی آفریقای جنوبی بنا شده است. این ورزشگاه میزبان 5 دیدار مرحله گروهی، یک دیدار مرحله یک هشتم پایانی ، یک دیدار مرحله یک چهارم پایانی و دیدار رده بندی این رقابتها خواهد بود.

این استادیوم ظرفیت پذیرش 48هزار هوادار را دارد و طراحی بسیار زیبایی که شامل نمایی مدرن و داخلی تمیز و منظم است را داراست.

ساختار سقف این ورزشگاه بسیار جذاب است و چشم انداز زیبایی نیز به دریاچه دارد.ورزشگاه های محدودی در دنیا هستند که در نزدیکی دریاچه ای بنا شده باشند.

این ورزشگاه یکی از ورزشگاه های تازه ساز است که برای رقابتهای جام جهانی 2010 ساخته شده است وساخت یک سال پیش از آغاز این رقابتها به اتمام رسید. پیش از ساخت این ورزشگاه چند منظوره، بازیهای ملی فوتبال در ورزشگاه راگبی ایالت شرقی یا ای.پی آر.یو برگزار می شد ولی اکنون این شهر مالک استادیومی بزرگ شده است.

ورزشگاه 48 هزار نفره بندر الیزابت، میزبان جمیعت زیادی برای تماشای بازیهای این رقابتها خواهند بود. رنگ صندلی ها از نارنجی روشن تا قرمز تیره در تفاوت است که به صورت انتخابی رنگ شده اند.

بدین ترتیب و با رنگ آمیزی صندلی به این رنگها، مشکلات و آسیبهایی که خورشید ممکن است به آنها وارد بیاورد، چندان مشخص نخواهد بود.

بازی برروی زمین چمن طبیعی برگزار می شود.

اطلاعات :

- این ورزشگاه دارای یک فروشگاه بزرگ ورزشی، باشگاه بدنسازی و پارکینگی 500 تایی دارد.

- این استادیوم در کل 11 آسانسور دارد ، البته پله برقی برای درون این ورزشگاه تعبیه نشده است.

- قرار بود این ورزشگاه در رقابتهای جام کنفدراسیونها در سال 2009 یکی از میزبانان این رقابتها باشد ولی در نهایت مشخص شد که این ورزشگاه به موقع برای برگزاری این بازیها آماده نخواهد شد و استادیومهای دیگری میزبانی این رقابتها را برعهده گرفتند و در نهایت این ورزشگاه به موقع برای میزبانی رقابتهای جام جهانی آماده شد.

تاریخچه:

زمانی که میزبانی رقابتهای جام جهانی به آفریقای جنوبی داده شد و بندر الیزابت به عنوان یکی از شهرهای میزبان این رقابتها برگزیده شد، برنامه های متعددی برای ساخت یک ورزشگاه دراین شهر طراحی شد و در نهایت قرار شد که ورزشگاهی چند منظوره در پارک پرینس الفرد در نزدیکی ساحل دریاچه بنا شود.در نوامبر سال 2006 مجموعه الد پارک راگبی که در این منطقه قرار داشت تخریب و مراحل ساخت ورزشگاه آغاز گردید.

در ژوئن سال 2009 این ورزشگاه رسما افتتاح شد و یک هفته بعد این ورزشگاه، میزبان اولین رویداد ورزشی با حضور بیش از 35 هزار تماشاچی بود.

نکات مثبت و منفی:

- این ورزشگاه نوساز است و بدین ترتیب شرایط بسیارخوبی دارد.

- این اولین استادیوم تازه ساز آفریقای جنوبی برای رقابتهای جام جهانی بود که زودتر از سایرین به بهره برداری رسید و تکمیل شد.

- این ورزشگاه شرایط اجتماعی، اقتصادی را در طول و پس از پایان رقابتهای جام جهانی برای منطقه به همراه خواهد داشت.

- متاسفانه این ورزشگاه شانس میزبانی در طول رقابتهای جام کنفدراسیونها در سال 2009 را از دست داد.

بازیهای این ورزشگاه:

ورزشگاه ساحلی نلسون ماندلا، میزبان 8 دیدار در رقابتهای جام جهانی خواهد بود که شامل 5 دیدار مرحله گروهی و همچنین دیدارهای مراحل حذفی خواهد بود که یک دیدار مرحله یک هشتم پایانی، یک دیدار مرحله یک چهارم پایانی و دیدار رده بندی است.

در مرحله گروهی، ورزشگاه نلسون ماندلا، شاهد مصاف تیمهای کره جنوبی – یونان، ساحل عاج – پرتغال، آلمان- صربستان، شیلی- سوئیس و اسلوونی و انگلیس خواهد بود.

  


  


 
نوشته شده توسط ارسلان باقری در 1389/03/19 و ساعت 10:58 [+] | نظرات ()
ویرایش شده در تاریخ 1389/03/23 و ساعت11:02

Template Designer : Siamak Pakraei  FootballThemes | © http://abagheri.mihanblog.com 2006